Profil ateliéru

Profil ateliéru

Architektonická kancelář BURIAN-KŘIVINKA byla založena v roce 1991 v Brně. Kancelář se zabývá především občanskými stavbami pro veřejný sektor i privátní zákazníky a zpracováním územně plánovací dokumentace.

Kancelář realizovala řadu významných staveb s celorepublikovým i mezinárodním ohlasem a úspěšně se účastnila mnoha veřejných i vyzvaných soutěží.

V současnosti pracuje v kanceláři 8 pracovníků a v případě větších projektů kancelář spolupracuje s renomovanými stavebními i profesními kancelářemi. Kancelář nabízí komplexní služby v projekční a inženýrské činnosti.

Stavby kanceláře byly oceněny čestným uznáním Grand Prix České republiky (Geodis Brno, Základní škola Litomyšl), stavba Investiční banky a Zimní stadion v Litomyšli byly nominovány za Českou republiku na evropskou architektonickou cenu Mies van der Rohe Pavilion Award, budova Investiční banky se stala v roce 1997 finalistou této prestižní architektonic­ké ceny.

Kariéra

Kariéra

Architektonická kancelář BURIAN-KŘIVINKA hledá do svého týmu nové kolegy s praxí v oboru.

Nabízíme:

  • – práce na HPP, nástup ihned nebo po domluvě
  • – příspěvek na stravování
  • – spolupráce na zajímavých rozmanitých projektech
  • – mladý přátelský kolektiv
  • – příjemné pracovní prostředí v kanceláři v Masarykové čtvrti s výhledem a klimatizací
  • – výborná káva, grill na terase, společné výlety, volejbal

Požadujeme:

  • – praxi v oboru architektura nebo stavební inženýrství
  • – znalost programů ArchiCAD, AutoCAD, Sketchup
  • – zodpovědný přístup, komunikační a koordinační schopnosti

Pokud Vás nabídka zaujala, pošlete nám CV a portfolio na adresu atelier@burian-krivinka.cz a my Vás pozveme na pohovor.

Publikace

BURIAN-KŘIVINKA monografie 2020

BURIAN-KŘIVINKA monografie 2020

V devadesátých letech se na české architektonické scéně objevil „fenomén Brno“. Architekti tehdejší nastupující generace sdružení ve spolku Obecní dům se výrazně profilovali svou tvorbou navazující na bohaté dědictví klasické moderny a meziválečné architektury v moravské metropoli.

Ukázka publikace
BURIAN-KŘIVINKA monografie 2013

BURIAN-KŘIVINKA monografie 2013

Architektura je uměním stavět budovy. Ovšemže takové budovy, jež mají myšlenku, srozumitelnou uživatelům i pozorovatelům skrze formu, která je jejím naplněním i vyjádřením. Budovy samé, na rozdíl od obrazů či soch, však uměním nejsou.

Ukázka publikace
BURIAN-KŘIVINKA monografie 2008

BURIAN-KŘIVINKA monografie 2008

Aleš Burian a Gustav Křivinka si vybudovali své renomé díky nemocničním stavbám, rozpětí jejich činnosti je však daleko širší: sahá od městského nábytku přes bytové, školní, sportovní a kancelářské budovy až k urbanistickým koncepcím. Přestavby a rekonstrukce patří do tohoto výčtu stejně jako novostavby.

Ukázka publikace
© 2010–2020 BURIAN-KŘIVINKA
DESIGN BY UPSALA